Kurs

Kursy i warsztaty z integracji sensorycznej

Wybierz opcję dla siebie:

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty kursów i warsztatów integracji sensorycznej?

Na warsztatach zdobędziesz wiedzę, którą z powodzeniem wykorzystasz w pracy z pacjentami. Poniesiesz też swoje umiejętności prowadzenia terapii oraz umiejętności diagnostyczne w obszarze SI. 

Warsztaty prowadzą czołowi nauczyciele – terapeuci i diagności SI – będziesz więc miał/a okazję do skorzystania z ich wiedzy i skonsultowania swoich przypadków. 

Nasze centrum szkoleniowe znajduje się w centrum Wrocławia, gdzie mamy wygodną bazę kursową, a po zajęciach łatwo wybrać się na zwiedzanie miasta. Na warsztatach otrzymasz bogate materiały szkoleniowe, które będziesz mógł/mogła wykorzystać w pracy. 

Czy po ukończeniu kursu Integracji Sensorycznej mogę stosować tę metodę w placówce oświatowej?

Ukończenie kursu Integracja sensoryczna (I i II stopnia) umożliwia pracę w charakterze terapeuty integracji sensorycznej min. w ramach własnej działalności (prywatny gabinet).

Jeśli po kursie chcesz wykorzystywać metodę w przedszkolu, szkole lub poradni psychologiczno – pedagogicznej, to jako absolwent kursu możesz używać elementów tej metody w trakcie zajęć, które możesz prowadzić zgodnie ze swoimi kwalifikacjami np.

  • w ramach zajęć wwr – osoba, która: 1) ukończyła jednolite studia magisterskie lub studia pierwszego i drugiego stopnia, na kierunku psychologia, studia na kierunku pedagogika lub pedagogika specjalna, w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub, 2) ukończyła studia w zakresie fizjoterapii, rehabilitacji ruchowej lub terapii pedagogicznej oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub 3) ukończyła jednolite studia magisterskie lub studia pierwszego i drugiego stopnia, na kierunku psychologia, studia na kierunku pedagogika lub pedagogika specjalna, a ponadto ukończyła studia podyplomowe w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapii pedagogicznej, terapii rodzin lub innego rodzaju terapii właściwej dla pobudzania psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub; 4) ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela logopedy;
  • w ramach zajęć rewalidacyjnych – osoba, która 1) ukończyła studia lub zakład kształcenia nauczycieli, w zakresie odpowiednim do niepełnosprawności uczniów, na poziomie wymaganym do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki, lub 2) posiada wykształcenie na poziomie wymaganym do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki oraz przygotowanie pedagogiczne, a ponadto ukończyła studia podyplomowe, zakład kształcenia nauczycieli lub kurs kwalifikacyjny, w zakresie odpowiednim do niepełnosprawności uczniów.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli

Uwagi !

Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane).
Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu.

Wpłaty należy dokonać na konto:
Fundacja Promyk Słońca
42 1050 1012 1000 0090 8056 2698
ING Bank Śląski S.A.

Podczas kursu dostępna jest bezpłatnie kawa, herbata i przekąski. Obiady można zamawiać we własnym zakresie – firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 30 zł. 

Przed budynkiem dostępny jest PŁATNY parking. 

Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie – www.sklep.promykslonca.pl