Kurs

METODA ISST – SCHROTH - dla lekarzy

Informacje podstawowe

Termin w trakcie ustalania – rekrutacja otwarta

Adresaci: lekarze
Liczba godzin: 14
Cena: 1500 (500 zł wpisowe płatne do 5 dni po przesłaniu zgłoszenia + 1000 płatne do 4 tyg. przed kursem)
Miejsce kursu: Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Promyk Słońca, Wrocław, ul. Swobodna 8a

Prowadzenie: lek. Samra Pjanic international ISST instructor for phisicians – lekarz medycyny , specjalista rehabilitacji medycznej, pracuje w Instytucie rehabilitacji medycznej im dr Miroslav Zotovic w Banja Luka, Bośnia i Hercegowina, od 2011 roku. Ukończyła wydział medyczny w Sarajewie w 2010. Zajmuje się leczeniem dzieci, a szczególnie pacjentami z chorobami kręgosłupa. Ukończyła kurs terapii Schroth w Asklepios Clinic w Niemczech w 2013 roku, uzyskując tytuł certyfikowanego terapeuty metody Schroth. Swoją wiedzę poszerzyła również kończąc kurs metody SEAS w 2014. W 2019 uczestniczyła w kursie atestacyjnym metody Schroth w Nowym Sadzie, Serbia. Jest pierwszym międzynarodowym instruktorem metody Schroth dla lekarzy. Dodatkowo pisze pracę doktorską na temat oceny efektów stosowania gorsetu typu Cheneau Sobernheim w trakcie zachowawczego leczenia pacjentów z skoliozą idiopatyczną.

Cel kursu:

Przybliżenie aktualnej wiedzy w zakresie skoliozy, pod kątem etiologii, wczesnej diagnostyki, zachowawczego leczenia zgodnie z wytycznymi

SOSORT. Przedstawienie jednej z specyficznych metod leczenia zachowawczego skolioz ISST Schroth.

Program kursu

Dzień 1

09:00 Powitanie, Wprowadzenie: Definicja skoliozy Czynniki ryzyka progresji

10:45-11:00 Przerwa kawowa

11:00 Etiologia skoliozy

12:30-13:30 Przerwa obiadowa

13:30 Patomechanizm

14:30 Diagnostyka: Ocena rtg oraz za pomocą USG Podstawowe pomiary Ocena płaszczyzny strzałkowej

16:15-16:30 Przerwa kawowa

16:30 Badanie kliniczne oraz ocena rtg ( studium przypadków) Wykorzystanie skoliometru, Ocena elastyczności, Badania przesiewowe, wczesna diagnostyka SOSORT

18:00 Q&A

Dzień 2

9:00 Historia metody ISST Trening posturalny – efekty terapii

10:45-11:00 Przerwa kawowa

11:00 Omówienie przypadków Klasyfikacja, Przykładowe ćwiczenia

12:30-13:30 Przerwa obiadowa

13:30 Schroth +leczenie gorsetowe Brace construction Sanomed brace, Przykłady typowych ćwiczeń w gorsecie. Oceana postępów leczenia gorsetowego, Zasady podstawowych ćwiczeń domowych, Idiopatyczna skolioza dorosłych Skolioza zwyrodnieniowa, Operacyjne leczenie skoliozy

16:00 Q&A

rejestracja

Instrukcja rejestracji

Prosimy o uważne wypełnianie formularza, ponieważ podane dane automatycznie wpisywane są do dokumentacji oraz na zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Krok 1
Wybierz interesujący Cię kurs z pozycji “Wybierz szkolenie:” i wypełnij formularz.

Krok 2 (opcjonalny)
Jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż dane osoby dokonującej wpłaty uzupełnij również pozycję dane do faktury.
Pozostawienie tych pól pustych oznacza, że faktura zostanie wystawiona na dane płatnika.

Uwaga: Prosimy o rozważne wypełnienie formularza w tej części, ponieważ raz wprowadzone dane do faktury dotyczące nabywcy nie ulegają zmianie (rozp. Min.Fin z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie (…) wystawiania faktur (…), Dz.U. z 2011r. nr 68 poz. 360 ze zm.)

Wystawienie faktury na firmę/placówkę możliwe jest jedynie po przesłaniu podpisanego przez osobę upoważnioną przez firmę/placówkę Oświadczenia najpóźniej w terminie 7 dni od dokonania wpłaty. W przypadku braku takiego Oświadczenia (pobierz wzór oświadczenia) faktura będzie wystawiona na płatnika (osobę lub firmę dokonującą wpłaty). Nie dotyczy to uczestników, którzy prowadzą działalność gospodarczą i w nazwie firmy zawarte jest ich imię i nazwisko.

Faktury VAT wystawiane są obligatoryjnie, po otrzymaniu wpłaty zaliczkowej lub całości wpłaty za dany kurs/szkolenie, nie później niż 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu otrzymania płatności. (Ustawa VAT, Art. 106i ust.2).

Krok 3
Wyślij formularz (przycisk Wyślij)

Krok 4
Czekaj na mailowe potwierdzenie rejestracji. Na podany adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji ze szczegółami organizacyjnymi dotyczącymi kursu (sprawdź również folder SPAM).

Krok 5
Dokonaj wpłaty wpisowego w ciągu 5 dni od przesłania formularza. Dane do przelewu znajdziesz w mailu z potwierdzeniem rejestracji.

  Formularz rejestracji

  Województwo:

  Dane do faktury: (opcjonalne)


  TakNie


  TakNie


  TakNie

  Informacje o ochronie danych osobowych
  Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Promyk Słońca" z siedzibą w Warszawie przy ul. Złotej 61/100. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji usługi szkoleniowej ... więcej

  Uwagi !

  Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane).
  Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu.

  Wpłaty należy dokonać na konto:
  Fundacja Promyk Słońca
  42 1050 1012 1000 0090 8056 2698
  ING Bank Śląski S.A.

  Podczas kursu dostępna jest bezpłatnie kawa, herbata i przekąski. Obiady można zamawiać we własnym zakresie – firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 25 zł. 

  Przed budynkiem dostępny jest PŁATNY parking. 

  Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie – www.sklep.promykslonca.pl