Kurs

Zaburzenia regulacji i nieprawidłowości w rozwoju, zachowaniu i interakcji w 1. roku życia

Informacje podstawowe

Termin: 4-5.10.2024r. –  rekrutacja otwarta

Promocja do 31.08.2024! 

Cena: 1200 1100 zł 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1200 zł

Prowadzenie: Dr n med. Sabine Nantke – lekarz pediatra, psychoterapeutka, wykładowca IntraActPlus.

Adresaci: dla lekarzy pediatrów, psychologów, pedagogów, terapeutów, położnych i przedstawicieli innych grup zawodowych pracujących z niemowlętami i małymi dziećmi.

Miejsce kursu: Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Promyk Słońca, Wrocław, ul. Swobodna 8a

Nieutulony, histeryczny płacz, problemy ze snem i karmieniem – jak pomóc rodzicom niemowląt z zaburzeniami regulacji?

Zaburzenia regulacji dotykają nawet co trzeciego dziecka w pierwszym roku życia. Radość z pierwszych wspólnych tygodni i miesięcy przyćmiewają bezsenne noce wypełnione płaczem dziecka, dziecko nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, pręży się podczas karmienia, które ciągnie się w nieskończoność. Mimo starań rodziców niemowlę nie daje się uspokoić, przytulić, nakarmić ani położyć spać, nie mówiąc o przespaniu choćby kilku godzin z rzędu. Taki stan, trwający kilka tygodni czy miesięcy, mocno wpływa na relacje między dzieckiem i rodzicami, którzy są zrozpaczeni i wyczerpani. W wielu przypadkach dałoby się tego uniknąć, wspierając rodziców odpowiednią radą. Lekarze pediatrzy, fizjoterapeuci i inni specjaliści pracujący z niemowlęciem i jego rodzicami są w stanie tak poprowadzić rodzica, by w efekcie niemowlę zaczęło lepiej jeść, spokojniej i dłużej spać, by dało się uspokoić i by wspólne życie niosło dla obu stron więcej radości.

W trakcie szkolenia Zaburzenia regulacji w pierwszym roku życia uczestnicy dowiadują się – m.in. na podstawie nagrań prawdziwych przypadków – jak rozpoznawać zaburzenia regulacji, jak w sposób profesjonalny, pełen empatii i szacunku wesprzeć rodziców czy opiekunów w tej trudnej sytuacji i jak to zrobić w ograniczonym czasie, jakim dysponuje dla jednego pacjenta lekarz czy terapeuta. Uczą się identyfikować przypadki wymagające dodatkowej specjalistycznej diagnostyki i terapii (np. rozwój w kierunku autyzmu, ADHD, niepełnosprawność intelektualna), dowiadują się, na co należy zwrócić szczególną uwagę i poznają granice takiej interwencji.

Szkolenie prowadzi dr Sabine Nantke z Berlina, lekarz pediatra z dużym doświadczeniem, psychoterapeutka, specjalista chiropraktyki.

Program kursu

Dzień 1:
Zaburzenia rozwoju, regulacji i tworzenia więzi w 1. roku życia
9.00-17.00
W pierwszym dniu szkolenia uczestnicy zapoznają się z metodyką oceny rozwoju, zachowania i interakcji dziecka w 1. roku życia na tle prawidłowego rozwoju niemowlęcia. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiadują się, jak identyfikować niepokojące objawy w rozwoju niemowlęcia i problemy w komunikacji między dzieckiem i rodzicami i jak sobie z nimi poradzić. Szkolenie obejmuje w szczególności następujące zakresy tematyczne:

·         indywidualne wsparcie dla rodziców z uwzględnieniem indywidualnych możliwości i warunków w danej rodzinie w okresie ciąży, porodu i pierwszych miesięcy życia dziecka.
·         diagnostyka nieprawidłowości w zakresie regulacji (nadmierny płacz i niepokój, problemy ze snem i karmieniem), 
·         tworzenie więzi między rodzicami i dzieckiem na różnych etapach pierwszego roku życia dziecka,
·         podstawy wsparcia terapeutycznego rodziców dzieci z zaburzeniami regulacji (nadmierny płacz, niepokój, problemy z karmieniem, zaburzenia snu)
·         uczenie się i zabawa w pierwszym roku życia

Dzień 2:
Zaburzenia sensomotoryczne i zaburzenia regulacji w 1. i 2. roku życia
9.00-16.30
Nawet jedna trzecia dzieci wykazuje w przebiegu pierwszego roku życia zaburzenia sensomotoryczne, które mogą wpływać na zdolność samoregulacji, zdolność tworzenia więzi i zachowanie dziecka w różnych obszarach codziennego życia (pielęgnacja, karmienie, sen, zabawa). Mogą one prowadzić u dzieci do występowania długotrwałego niepokoju, napadów gwałtownego płaczu, jak również do zaburzeń snu i problemów z przyjmowaniem pokarmu. Blok tematyczny obejmuje następujący zakres:
·         jak rozpoznać, co jest normą, a co odchyleniem od normy? Kiedy terapia jest wskazana? Kiedy terapia jest konieczna? 
·         jak wykorzystywać technikę wideo w diagnostyce i pracy z rodzicami w ramach koncepcji IntraActPlus?
·         jakie są możliwości fizjoterapii opartej na zasadach neurofizjologicznych oraz ergoterapii?
·         jakie są wczesne objawy wskazujące na ADHD, autyzm i upośledzenie umysłowe? 

Na szkoleniu w formie filmów wideo prezentowane są przypadki dzieci w wieku 6, 12 i 24 miesięcy, ze szczególnym uwzględnieniem:
·         prezentacji przypadków dzieci rozwijających się w kierunku ADHD, spektrum autyzmu i upośledzenia umysłowego
·         identyfikacji szczególnych cech typowych dla zaburzeń rozwojowych
·         podstaw i możliwości różnych koncepcji terapeutycznych w ramach pracy fizjoterapeuty, pedagoga i terapeuty zajęciowego w wieku wczesnodziecięcym
·         współpracy z rodzicami.

U dzieci, u których później diagnozuje się ADHD, zaburzenia z zakresu spektrum autyzmu lub zaburzenia rozwoju poznawczego, wiele objawów występuje już w okresie niemowlęcym. Wczesne rozpoznanie tych objawów jest ważne przede wszystkim dlatego, że odpowiednie działania terapeutyczne należy wdrożyć jak najwcześniej, aby zastosować odpowiednią stymulację w okresie największej plastyczności ośrodkowego układu nerwowego. a odpowiednie postępowanie w zakresie interakcji między rodzicami i dzieckiem pozwala ze względu na specyfikę rozwoju wczesnodziecięcego uniknąć lub zminimalizować wiele nieprawidłowości.

rejestracja

Instrukcja rejestracji

Prosimy o uważne wypełnianie formularza, ponieważ podane dane automatycznie wpisywane są do dokumentacji oraz na zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Krok 1
Wybierz interesujący Cię kurs z pozycji “Wybierz szkolenie:” i wypełnij formularz.

Krok 2 (opcjonalny)
Jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż dane osoby dokonującej wpłaty uzupełnij również pozycję dane do faktury.
Pozostawienie tych pól pustych oznacza, że faktura zostanie wystawiona na dane płatnika.

Uwaga: Prosimy o rozważne wypełnienie formularza w tej części, ponieważ raz wprowadzone dane do faktury dotyczące nabywcy nie ulegają zmianie (rozp. Min.Fin z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie (…) wystawiania faktur (…), Dz.U. z 2011r. nr 68 poz. 360 ze zm.)

Wystawienie faktury na firmę/placówkę możliwe jest jedynie po przesłaniu podpisanego przez osobę upoważnioną przez firmę/placówkę Oświadczenia najpóźniej w terminie 7 dni od dokonania wpłaty. W przypadku braku takiego Oświadczenia (pobierz wzór oświadczenia) faktura będzie wystawiona na płatnika (osobę lub firmę dokonującą wpłaty). Nie dotyczy to uczestników, którzy prowadzą działalność gospodarczą i w nazwie firmy zawarte jest ich imię i nazwisko.

Faktury VAT wystawiane są obligatoryjnie, po otrzymaniu wpłaty zaliczkowej lub całości wpłaty za dany kurs/szkolenie, nie później niż 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu otrzymania płatności. (Ustawa VAT, Art. 106i ust.2).

Krok 3
Wyślij formularz (przycisk Wyślij)

Krok 4
Czekaj na mailowe potwierdzenie rejestracji. Na podany adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji ze szczegółami organizacyjnymi dotyczącymi kursu (sprawdź również folder SPAM).

Krok 5
Dokonaj wpłaty wpisowego w ciągu 5 dni od przesłania formularza. Dane do przelewu znajdziesz w mailu z potwierdzeniem rejestracji.

  Formularz rejestracji

  Województwo:

  Dane do faktury: (opcjonalne)


  TakNie


  TakNie


  TakNie

  Informacje o ochronie danych osobowych
  Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Promyk Słońca" z siedzibą w Warszawie przy ul. Złotej 61/100. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji usługi szkoleniowej ... więcej

  Uwagi !

  Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane).
  Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu.

  Wpłaty należy dokonać na konto:
  Fundacja Promyk Słońca
  42 1050 1012 1000 0090 8056 2698
  ING Bank Śląski S.A.

  Podczas kursu dostępna jest bezpłatnie kawa, herbata i przekąski. Obiady można zamawiać we własnym zakresie – firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 25 zł. 

  Przed budynkiem dostępny jest PŁATNY parking. 

  Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie – www.sklep.promykslonca.pl