Kurs

Zaburzenia integracji sensorycznej u dorosłych - diagnoza i terapia

Informacje podstawowe

Termin: w trakcie ustalania
Prowadzący: Wojciech Kozłowski – fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, terapii bazalnej i bilateralnej, instruktor sportu, terapeuta CST Upledgera. Prowadzi strony dla terapeutów i rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi: terapiazmyslow.pl oraz si–poznan.pl
Adresaci: Warsztat skierowany do terapeutów integracji sensorycznej jak również do osób związanych z szeroko rozumianym wsparciem w rozwoju człowieka dorosłego każdej specjalności z zawodów pedagogicznych i terapeutycznych.
Liczba godzin: 10
Cena: 490 zł (płatne w ciągu 5 dni od przesłania formularza zgłoszeniowego).
Miejsce kursu: Wrocław

Opis:

Świadomość społeczna o występowaniu zaburzeń przetwarzania sensorycznego jest coraz większa. Do gabinetów SI trafiają osoby dorosłe. Jak rozpoznać zaburzenia? Jak przeprowadzić diagnozę a później terapię? Jakie strategie pracy podjąć, aby poprawić komfort życia osób dorosłych borykających się z przetwarzaniem bodźców sensorycznych? Co można polecić osobie dorosłej w zakresie diety sensorycznej w korelacji z profilem sensorycznym, jaki wytworzyła sobie w procesie adaptacji do życia w sensorycznym świecie. Co tak naprawdę można zrobić w gabinecie SI z dorosłym a co może zrobić taka osoba sama dla siebie? Zaburzenia przetwarzania sensorycznego są zaburzeniem o podłożu stresowym. Bycie w stresie doprowadza do zmian funkcjonowania organizmu jak i społecznego.

Warsztat oparty jest o doświadczenia własne terapii osób dorosłych z zaburzeniami SI w koncepcji holistycznego spojrzenia na człowieka potrzebującego pomocy tak, aby mógł czerpać radość z życia ‘bardziej’. Zaburzenia integracji sensorycznej znacząco wpływają na obniżenie jakości życia osób dorosłych i warto, by również one miały fachowe wsparcie w pokonywaniu trudności.

Program kursu

 • Kwestionariusze zaburzeń sensorycznych dla osób dorosłych.
 • Kwestionariusz wzorców sensorycznych.
 • Indywidualne profile sensoryczne w dorastaniu z nierozpoznanymi zaburzeniami sensorycznymi w dzieciństwie w oparciu o model przetwarzania sensorycznego według WinnieDunn.
 • Funkcjonowanie człowieka – teoria Paula MacLeana.
 • Psychofizjologia stresu.
 • Mózg trzewny, komunikacja umysł-jelita.
 • Świadoma autoregulacja – autonomicznego układu nerwowego – różne techniki/koncepcje wsparcia osoby dorosłej w gabinecie SI, aby  mogła czerpać przyjemność z codziennych doświadczeń sensorycznych.
 • Na co mamy wpływ, jako terapeuci a na co nie – odczucia osoby dorosłej w życiu codziennym.
 • Zalecane aktywności ruchowe/terapeutyczne w zależności od profilu sensorycznego – dieta sensoryczna.
 • Czytanie ‘postawy’ osoby dorosłej – psychosomatyka.
 • Przegląd propozycji wsparcia osoby dorosłej poza gabinetem SI jak np. TRE, CST-Upledgera , SER-Upledgera, SE, Shiatsu i inne…

Warsztat odbędzie się w godzinach 9.00-17.30.

rejestracja

Instrukcja rejestracji

Prosimy o uważne wypełnianie formularza, ponieważ podane dane automatycznie wpisywane są do dokumentacji oraz na zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Krok 1
Wybierz interesujący Cię kurs z pozycji “Wybierz szkolenie:” i wypełnij formularz.

Krok 2 (opcjonalny)
Jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż dane osoby dokonującej wpłaty uzupełnij również pozycję dane do faktury.
Pozostawienie tych pól pustych oznacza, że faktura zostanie wystawiona na dane płatnika.

Uwaga: Prosimy o rozważne wypełnienie formularza w tej części, ponieważ raz wprowadzone dane do faktury dotyczące nabywcy nie ulegają zmianie (rozp. Min.Fin z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie (…) wystawiania faktur (…), Dz.U. z 2011r. nr 68 poz. 360 ze zm.)

Wystawienie faktury na firmę/placówkę możliwe jest jedynie po przesłaniu podpisanego przez osobę upoważnioną przez firmę/placówkę Oświadczenia najpóźniej w terminie 7 dni od dokonania wpłaty. W przypadku braku takiego Oświadczenia (pobierz wzór oświadczenia) faktura będzie wystawiona na płatnika (osobę lub firmę dokonującą wpłaty). Nie dotyczy to uczestników, którzy prowadzą działalność gospodarczą i w nazwie firmy zawarte jest ich imię i nazwisko.

Faktury VAT wystawiane są obligatoryjnie, po otrzymaniu wpłaty zaliczkowej lub całości wpłaty za dany kurs/szkolenie, nie później niż 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu otrzymania płatności. (Ustawa VAT, Art. 106i ust.2).

Krok 3
Wyślij formularz (przycisk Wyślij)

Krok 4
Czekaj na mailowe potwierdzenie rejestracji. Na podany adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji ze szczegółami organizacyjnymi dotyczącymi kursu (sprawdź również folder SPAM).

Krok 5
Dokonaj wpłaty wpisowego w ciągu 5 dni od przesłania formularza. Dane do przelewu znajdziesz w mailu z potwierdzeniem rejestracji.

  Formularz rejestracji

  Województwo:

  Dane do faktury: (opcjonalne)


  TakNie


  TakNie


  TakNie

  Informacje o ochronie danych osobowych
  Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Promyk Słońca" z siedzibą w Warszawie przy ul. Złotej 61/100. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji usługi szkoleniowej ... więcej

  Uwagi !

  Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane).
  Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu.

  Wpłaty należy dokonać na konto:
  Fundacja Promyk Słońca
  42 1050 1012 1000 0090 8056 2698
  ING Bank Śląski S.A.

  Podczas kursu dostępna jest bezpłatnie kawa, herbata i przekąski. Obiady można zamawiać we własnym zakresie – firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 25 zł. 

  Przed budynkiem dostępny jest PŁATNY parking. 

  Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie – www.sklep.promykslonca.pl