Kurs

Wypalenie zawodowe - Zadbaj o równowagę pomiędzy życiem osobistym, rodzinnym i zawodowym

Informacje podstawowe

Termin: termin w trakcie ustalania

Prowadzenie:

 •  dr Andrzej Majewski – psychogerontolog, pedagog holistyczny, terapeuta, psychomotoryk, geronto-psychomotoryk, pedagog sportu, wykładowca, dyrektor Akademii Psychomotoryki i Geronto-Psychomotoryki w Niemczech, autor książek oraz licznych publikacji w czasopismach specjalistycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w europejskiej działalność jako wykładowca.
 • mgr Jolanta Majewska –  magister pedagogiki, terapeuta systemowy rodzin, psychomotoryk, dyrektor ośrodka holistycznej pedagogiki integracyjnej poradni psychologicznej oraz centrum terapii i rehabilitacji dla dzieci i młodzieży, wykładowca, autorka książek oraz licznych publikacji w czasopismach 
 • mgr Renata Nicpoń – magister kulturoznawstwa, akredytowany, profesjonalny co-active coach specjalizujący się w odkrywaniu potencjału człowieka i autentycznym przywództwie. Inspiruje, wspiera osoby, zespoły i organizacje, w dążeniu do osiągnięcia pełni możliwości i  dbaniu o osobisty „well-being”. Na co dzień prowadzi sesje indywidualne, organizuje autorskie warsztaty nt. samo-skuteczności, życia pełnią i rozwinięcia skrzydeł. 

Adresaci: nauczyciele szkół i przedszkoli, psycholodzy, pedagodzy, logopedzi, specjaliści pracujący w ośrodkach rehabilitacyjnych i innych zawodach społecznych.

Liczba godzin: 14

Cena:  690 zł (300 zł wpisowego + 390 płatne do 28 dni przed rozpoczęciem szkolenia) 
Miejsce kursu: Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego “Promyk Słońca”, Wrocław, ul. Swobodna 8a, IV piętro

Informacje podstawowe

Każdy to zna: nawał obowiązków i nagromadzonych problemów oraz nakładających się terminów i różnorodnych spraw, wysokie wymagania i oczekiwania. Szybko można się w tym zagubić i stracić równowagę. Może nawet pojawić się rezygnacja i kończą się pomysły a motywacja spada. Przesuwamy, odkładamy, zapominamy itd. Jesteśmy poddenerwowani. Mamy uczucie, że pomimo ciągłej gonitwy i przepracowania nie  możemy sprostać wymaganiom. Czujemy się przez to osłabieni, bezsilni, zmęczeni, bezradni. 

Jak z tego wyjść? Jak wypracować nowe postępowania i nowe strategie, które pomogą w rozwiązaniu problemów? Jak zmierzyć się z tymi zadaniami? Jak odzyskać własną stabilizację i satysfakcję z życia zawodowego i być  ponownie w pełni efektywnym. Jak odzyskać optymizm i radość życia? 

 

Metodologia

Oferowana metodologia jest oparta na nauce poprzez własne doświadczenie, wizualizacje, wgląd i tworzenie nowych perspektyw, struktur i systemów. Liczne ćwiczenia praktyczne w małych grupach, oraz  intensywna praca nad własnymi tematami oraz studia przypadków pomagają weryfikować zdobywane doświadczenia. Nie jest to doradztwo lecz odkrycie indywidualnych odpowiedzi. Metoda ta to proces, który powoduje pójście do przodu, motywuje, przyspiesza tempo rozwoju, daje lepsze efekty działania i podnosi świadomość o samym sobie. Przedstawione techniki mają jasną konstrukcję i strukturę. Szkolenie jest prowadzone zgodnie z najnowszymi osiągnięciami psychologii systemowej oraz psychologii zorientowanej na indywidualne rozwiązania. Nie ma zatem długich wykładów, ale profesionalne  szkolenie oparte na praktycznym i naukowym fundamencie.

 

Struktura i treść
Nasz 14-to godzinny warsztat oparty na interakcji interpersonalnej. Każdy uczestnik otrzymuje materiały seminaryjne.

Dni warsztatu rozpoczynają się o godzinie 9.00 w dniu przyjazdu, a kończą o godzinie 16.00 w dniu wyjazdu.  

Cel u założone efekty przygotowanego programu

Oferowany program poprowadzi uczestników poprzez obszary działalności rodzinnej i zawodowej wskazując na elementy wspomagające. Podejście to inspiruje uczestników do wypracowania metod mających na uwadze co czyni nas zdrowym (salutogeneza). Dzięki tym poczynaniom możemy być bardziej skuteczni i efektywni we wszystkich obszarach zachowując zdrowie i radość życia.

Program kursu

Na warsztatach uczestnicy zdobędą umiejętności m. in.

 

 • Wzrost świadomości siebie i swojej skuteczności
 • Umiejętność aranżacji w trudnych sytuacjach
 • Techniki i metody obchodzenia się ze spiralą stresu
 • Management czasem. Pomocny w wypracowaniu konkretnych struktur zawodowych
 • Superwizja koleżeńska. Jest to metoda wspierająca profesjonalność zawodową i samo skuteczność oraz zapobiega wypaleniu zawodowemu
 • Określanie celów, dokonanie wyboru drogi wykorzystując własne kompetencje, doświadczenie, talenty i wiedzę

Zdobyte umiejętności zapiszą się w pamięci na zawsze

rejestracja

Instrukcja rejestracji

Prosimy o uważne wypełnianie formularza, ponieważ podane dane automatycznie wpisywane są do dokumentacji oraz na zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Krok 1
Wybierz interesujący Cię kurs z pozycji “Wybierz szkolenie:” i wypełnij formularz.

Krok 2 (opcjonalny)
Jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż dane osoby dokonującej wpłaty uzupełnij również pozycję dane do faktury.
Pozostawienie tych pól pustych oznacza, że faktura zostanie wystawiona na dane płatnika.

Uwaga: Prosimy o rozważne wypełnienie formularza w tej części, ponieważ raz wprowadzone dane do faktury dotyczące nabywcy nie ulegają zmianie (rozp. Min.Fin z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie (…) wystawiania faktur (…), Dz.U. z 2011r. nr 68 poz. 360 ze zm.)

Wystawienie faktury na firmę/placówkę możliwe jest jedynie po przesłaniu podpisanego przez osobę upoważnioną przez firmę/placówkę Oświadczenia najpóźniej w terminie 7 dni od dokonania wpłaty. W przypadku braku takiego Oświadczenia (pobierz wzór oświadczenia) faktura będzie wystawiona na płatnika (osobę lub firmę dokonującą wpłaty). Nie dotyczy to uczestników, którzy prowadzą działalność gospodarczą i w nazwie firmy zawarte jest ich imię i nazwisko.

Faktury VAT wystawiane są obligatoryjnie, po otrzymaniu wpłaty zaliczkowej lub całości wpłaty za dany kurs/szkolenie, nie później niż 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu otrzymania płatności. (Ustawa VAT, Art. 106i ust.2).

Krok 3
Wyślij formularz (przycisk Wyślij)

Krok 4
Czekaj na mailowe potwierdzenie rejestracji. Na podany adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji ze szczegółami organizacyjnymi dotyczącymi kursu (sprawdź również folder SPAM).

Krok 5
Dokonaj wpłaty wpisowego w ciągu 5 dni od przesłania formularza. Dane do przelewu znajdziesz w mailu z potwierdzeniem rejestracji.

  Formularz rejestracji

  Województwo:

  Dane do faktury: (opcjonalne)


  TakNie


  TakNie


  TakNie

  Informacje o ochronie danych osobowych
  Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Promyk Słońca" z siedzibą w Warszawie przy ul. Złotej 61/100. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji usługi szkoleniowej ... więcej

  Uwagi !

  Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane).
  Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu.

  Wpłaty należy dokonać na konto:
  Fundacja Promyk Słońca
  42 1050 1012 1000 0090 8056 2698
  ING Bank Śląski S.A.

  Podczas kursu dostępna jest bezpłatnie kawa, herbata i przekąski. Obiady można zamawiać we własnym zakresie – firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 25 zł. 

  Przed budynkiem dostępny jest PŁATNY parking. 

  Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie – www.sklep.promykslonca.pl