Kurs

Terapia nerwu błędnego

Informacje podstawowe

Termin: 13-15.12.2024r. – rekrutacja otwarta 
Prowadzenie: Roland Kastner

Adresaci: Pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, fizjoterapeuci, lekarze
Liczba godzin: 25

Promocja do 31.08.2024!

Cena: 2400 2300zł (900zł wpisowego oraz 1400zł płatne nie później niż 4 tyg. przed szkoleniem)

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 2400 zł

Miejsce: Wrocław

Dlaczego nerw błędny?

Wg Teorii Poliwagalnej nerw błędny odgrywa istotną rolę nie tylko na płaszczyźnie somatycznej i w kontekście równowagi organizmu (homeostazy), lecz także w odniesieniu do naszych zachowań społecznych, przeżywania i komunikacji międzyludzkiej. Równie ważny jest w procesie przepracowywania stresujących sytuacji. 

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, na czym polega to szczególne znaczenie nerwu błędnego (nervus vagus), który pod wieloma względami może być uznany za najważniejszy nerw w układzie przywspółczulnym, a zaburzenia jego funkcjonowania znacząco utrudniają prawidłowy przebieg procesu zdrowienia 

Na kursie rozważymy też, dlaczego stwierdzenie, że „układ przywspółczulny odpowiada za odpoczynek, a układ współczulny za dostarczenie energii“ to tylko częściowa prawda.

W części praktycznej kursu nauczysz się:

 • działań terapeutycznych wspierających nerw błędny na bazie zasad teorii poliwagalnej
 • uwrażliwiać pacjentów na rozpoznawanie ich aktualnego poziomu pobudzenia i uczyć ich podejmowania takich działań, które będą sprzyjały skuteczniejszej samoregulacji
 • technik manualnych wspierających efektywne funkcjonowanie nerwu błędnego
 • zestawu ćwiczeń wzmacniających nerw błędny, które mogą być stosowane przez pacjentów i zalecane im

O wykładowcy:

Roland Kastner odbył następujące szkolenia z zakresu fizjoterapii: Myofascial-Release (DGMR), Integracja czaszkowo-krzyżowa, Manipulacje trzewne (CSI), Terapia manualna (DGMM), Manualny drenaż limfatyczny (Lymphologic), Terapia mięśniowo-powięziowa punktów spustowych IMTT); z zakresu psychoterapii (w ujęciu somatycznym): Terapia traum / Somatic Experiencing-Practitioner (metoda Dr. Petera Levine’a), Psychoterapia Hakomi (Martin Schulmeister ), Głęboka osobista analiza psychologiczna (B. Hejra), Stres i wypalenie zawodowe / Coach (Burnout-Akademie/Straesser), Kurs instruktorski tai-chi (Marlies Winkler); a także: Pedagogika społeczna (studia na Fachhochschule we Frankfurcie n.M.), Komunikacja bez przemocy – GfK (metoda Marshall B. Rosenberg); Doradca zdrowotny / GGB (Dr. M.O.Bruker ); Terapia ajurwedyjska (Habichtswaldklinik / Kassel)

Program kursu

Czas trwania szkolenia
09.00 – 18.00
09.00 – 18.00
09.00 – 16.00

Część teoretyczna szkolenia obejmuje:  

 • Wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii autonomicznego układu nerwowego, 
 • Fizjologię i zasady terapii struktur nerwowych, 
 • Szczególne znaczenie nerwu błędnego i jego poszczególnych elementów  
 • Teorię poliwagalną i znaczenie bezpieczeństwa, 
 • Wzajemne oddziaływanie czynników fizycznych i psychicznych w oparciu o podstawy biologii człowieka,  
 • Rolę nerwu błędnego (części brzusznej) w kontekście zdrowienia i interakcji społecznych, 
 • Odżywianie i jego znaczenie dla układu nerwowego  

Część praktyczna obejmuje: 

 • Wypracowanie działań terapeutycznych wspierających nerw błędny na bazie zasad teorii poliwagalnej. Pokażemy, jak uwrażliwić pacjentów na rozpoznawanie ich aktualnego poziomu pobudzenia i nauczyć ich podejmowania takich działań, które będą sprzyjały skuteczniejszej samoregulacji. 
 • Naukę technik manualnych wspierających efektywne funkcjonowanie nerwu błędnego. 
 • Objaśnienie i naukę zestawu ćwiczeń wzmacniających nerw błędny, które mogą być stosowane przez pacjentów i zalecane im. 

rejestracja

Instrukcja rejestracji

Prosimy o uważne wypełnianie formularza, ponieważ podane dane automatycznie wpisywane są do dokumentacji oraz na zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Krok 1
Wybierz interesujący Cię kurs z pozycji “Wybierz szkolenie:” i wypełnij formularz.

Krok 2 (opcjonalny)
Jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż dane osoby dokonującej wpłaty uzupełnij również pozycję dane do faktury.
Pozostawienie tych pól pustych oznacza, że faktura zostanie wystawiona na dane płatnika.

Uwaga: Prosimy o rozważne wypełnienie formularza w tej części, ponieważ raz wprowadzone dane do faktury dotyczące nabywcy nie ulegają zmianie (rozp. Min.Fin z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie (…) wystawiania faktur (…), Dz.U. z 2011r. nr 68 poz. 360 ze zm.)

Wystawienie faktury na firmę/placówkę możliwe jest jedynie po przesłaniu podpisanego przez osobę upoważnioną przez firmę/placówkę Oświadczenia najpóźniej w terminie 7 dni od dokonania wpłaty. W przypadku braku takiego Oświadczenia (pobierz wzór oświadczenia) faktura będzie wystawiona na płatnika (osobę lub firmę dokonującą wpłaty). Nie dotyczy to uczestników, którzy prowadzą działalność gospodarczą i w nazwie firmy zawarte jest ich imię i nazwisko.

Faktury VAT wystawiane są obligatoryjnie, po otrzymaniu wpłaty zaliczkowej lub całości wpłaty za dany kurs/szkolenie, nie później niż 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu otrzymania płatności. (Ustawa VAT, Art. 106i ust.2).

Krok 3
Wyślij formularz (przycisk Wyślij)

Krok 4
Czekaj na mailowe potwierdzenie rejestracji. Na podany adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji ze szczegółami organizacyjnymi dotyczącymi kursu (sprawdź również folder SPAM).

Krok 5
Dokonaj wpłaty wpisowego w ciągu 5 dni od przesłania formularza. Dane do przelewu znajdziesz w mailu z potwierdzeniem rejestracji.

  Formularz rejestracji

  Województwo:

  Dane do faktury: (opcjonalne)


  TakNie


  TakNie


  TakNie

  Informacje o ochronie danych osobowych
  Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Promyk Słońca" z siedzibą w Warszawie przy ul. Złotej 61/100. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji usługi szkoleniowej ... więcej

  Uwagi !

  Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane).
  Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu.

  Wpłaty należy dokonać na konto:
  Fundacja Promyk Słońca
  42 1050 1012 1000 0090 8056 2698
  ING Bank Śląski S.A.

  Podczas kursu dostępna jest bezpłatnie kawa, herbata i przekąski. Obiady można zamawiać we własnym zakresie – firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 25 zł. 

  Przed budynkiem dostępny jest PŁATNY parking. 

  Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie – www.sklep.promykslonca.pl