Kurs

Kursy z wojciechem kozłowskim - oferta specjalna

Skorzystaj z oferty 2 kursów i oszczędź 150 zł!

Chcesz dowiedzieć się więcej o nerwie błędnym i jego znaczeniu klinicznym? Chcesz nauczyć się oceniać postawę dziecka i kształtować prawidłowe nawyki ruchowe? Korzystając z naszej oferty możesz skorzystać z 2 kursów, na których zgłębisz te zagadnienia i dodatkowo oszczędzisz 150 zł

Zapisz się na kursy prowadzone przez Wojciecha Kozłowskiego we Wrocławiu w terminie 21-22.10.2023 korzystając z poniższego formularza zgłoszeniowego i zapłać 150 zł mniej!

Dowiedz się więcej o kursach:

Termin: 21.10.2023, godz. 9.00-17.30 – rekrutacja otwarta  

Cena: 690 zł (płatne w ciągu 5 dni od przesłania formularza zgłoszeniowego).
Kurs online. 

O kursie:

W pracy z dziećmi z zaburzeniami integracji sensorycznej spotykamy się ze stanem sympatykotonii, czyli wzmożonego pobudzenia części współczulnej układu nerwowego.

Idąc spać musimy „wyhamować” a mając wyzwanie jak poranne wstanie z łóżka do przedszkola musimy „przyspieszyć”. I to musi działać, przez cały dzień!

Układ autonomiczny jest nierozerwalnie związany z układem hormonalnym, naszym zachowaniem i odczuwanymi emocjami, napięciem mięśniowym w spoczynku, oddychaniem, ciśnieniem krwi…

Generalnie rzecz ujmując, z całym ciałem! Dlatego też jego dysfunkcja może powodować liczne, pozornie niepowiązane ze sobą dolegliwości o których dzieci nie są w stanie nam powiedzieć a objawia się to zachowaniem często nazywanym „trudnym”.

Ten warsztat poświęcony jest przywspółczulnej części układu autonomicznego z perspektywy terapii SI w odniesieniu do teorii poliwagalnej jak i klasycznego podejścia do nerwu błędnego.

Skupimy się na nerwie błędnym od strony budowy, fizjologii i części praktycznej. Zagłębimy się w tajemnice niedocenianego zmysłu interocepcji. W trakcie zajęć dowiesz się, jak prostym testem sprawdzić integralność nerwu błędnego, jak rozróżnić nadmierne pobudzenie współczulne od przywspółczulnego i jak dobrać strategię pracy z dzieckiem w przypadku, kiedy nerw błędny jest jednym z winowajców specyficznego zachowania się dziecka z perspektywy zaburzeń integracji sensorycznej.

PROGRAM KURSU

1. Czym jest nerw błędny, gdzie się znajduje i jego funkcje (układ autonomiczny)?

2. Jak działa nerw błędny u dziecka z wyzwaniami rozwojowymi jak np. zaburzenia integracji sensorycznej?

3. Powiązanie nerwu błędnego z teorią poliwagalną w kontekście integracji sensorycznej.

4. Wpływ nerwu błędnego na trudności w interakcjach społecznych. (Model mózgu – Trójca MacLeana).

5. Interocepcja jako ważny element w pracy nerwu błędnego.

6. Samoregulacja, samokontrola to nie to samo. Co jest ważniejsze i kiedy?

7. Mierzenie funkcjonowania nerwu błędnego.

8. Jak właściwie stymulować i aktywować nerw błędny.

9. Ćwiczenia aktywujące nerw błędny.

10. Bierne metody aktywowania nerwu błędnego.

11. Podążanie za dzieckiem jako wsparcie dla nerwu błędnego – jak to zrobić? (różne modele pracy z dzieckiem przez pryzmat funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego)

12. Co możemy zrobić jako terapeuci integracji sensorycznej a czego nie w pracy na nerwie błędnym.

 

godz. 9.00-17.30

Termin: 22.10.2023, godz. 9.00-17.30 –  rekrutacja otwarta 

Cena: 650 zł (płatne w ciągu 5 dni od przesłania formularza zgłoszeniowego).
Kurs online.

O kursie: 

Warsztat wprowadza kursantów w świat fizjoterapeutycznego pojmowania zagadnień nad motorycznością człowieka. Jest to próba odpowiedzi na często zadawane mi pytania od terapeutów SI niebędących związanych z zawodem medycznym. Co było pierwsze: zaburzenia motoryczne czy zaburzenia SI a może odruchy?! Warsztaty są próbą poszerzenia spojrzenia na problemy sensoryczne od strony medycznej jak i sposobów ‘ćwiczenia/stymulacji’ funkcjonujących w fizjoterapii, a mających również swoje miejsce w oddziaływaniach w zakresie terapii SI.

Na warsztatach poznacie Państwo sposoby i techniki bezpiecznego wsparcia oraz przemyślanego stymulowania poszczególnych zmysłów odpowiedzialnych za napięcie mięśniowe i postawę dziecka, jako podstawy prawidłowego rozwoju sensomotorycznego.

Doświadczenia zebrane podczas ćwiczeń warsztatowych pozwolą Państwu na skuteczniejsze pomaganie swoim podopiecznym, a Wasza praca stanie się łatwiejsza, bardziej efektywna i satysfakcjonująca. Będziecie Państwo w stanie dostosować oczekiwania wobec dziecka/ucznia do jego możliwości, a także, rozumiejąc jego specyficzne potrzeby i trudności, zastosować w klasie lub w domu skuteczne interwencje, które pozwolą mu osiągnąć sukces edukacyjny.

 

PROGRAM KURSU

Dzięki uczestnictwu w warsztatach dowiecie się Państwo:
– dlaczego budowa stopy jest tak ważna dla kształtowania się postawy człowieka
– jak ocenić stan funkcjonowania systemu regulującego postawę człowieka oraz samo napięcie mięśniowe
– poznacie sposoby oddziaływania na podstawowe zmysły regulujące napięcie mięśniowe w ujęciu fizjoterapeutycznym
– zaznajomicie się z największą siecią okalającą nasze ciało, jaką jest ‘powięź’ oraz poznacie sensoryczne receptory interocepcji, przez co będziecie odróżniać tzw.’ czucie głębokie’ od ‘propriocepcji’ i zrozumiecie dlaczego dziecko chodzi na palcach chcąc ustabilizować wzrok
– poznacie terapię sensoryczną opartą na sensorycznym wsparciu (BSMT)

Warsztat odbędzie się w godzinach 9.00-17.30.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Interesuje Cię tylko 1 kurs i nie chcesz korzystać z oferty? Zapisz się wybierając kurs z listy na stronie https://szkolenia.promykslonca.pl/najblizsze-kursy-pazdziernik/. Zapraszamy. 

mgr Wojciech Kozłowski

Fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, terapii bazalnej i bilateralnej, instruktor sportu, terapeuta CST Upledgera. Wykładowca akademicki na kierunkach logopedia, neurologopedia i integracja sensoryczna. Od wielu lat pracuje z dziećmi, od 1994 roku jest fizjoterapeutą w Przedszkolu Specjalnym “Orzeszek” – placówce Stowarzyszenia Na Tak wspierającej dzieci z wieloraką niepełnosprawnością. Współautor rozdziału książki „Rozwój daje radość” pod redakcją Jacka Kielina. Od 2005 roku zajmuje się diagnozowaniem Zaburzeń Przetwarzania Sensorycznego i prowadzeniem terapii. Pracuje systemowo z niemowlakami i rodzicami po trudnościach okołoporodowych, starając się minimalizować traumatyczne doznania powstałe w trakcie przychodzenia na świat. Członek The International Association of Healthcare Practitioners. PWZFz: 10833. Prowadzi stronę dla terapeutów i rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi: www.terapiazmyslow.pl 

rejestracja

  Formularz rejestracji

  Województwo:

  Dane do faktury: (opcjonalne)


  TakNie


  TakNie


  TakNie

  Informacje o ochronie danych osobowych
  Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Promyk Słońca" z siedzibą w Warszawie przy ul. Złotej 61/100. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji usługi szkoleniowej ... więcej

  Uwagi !

  Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane).
  Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu.

  Wpłaty należy dokonać na konto:
  Fundacja Promyk Słońca
  42 1050 1012 1000 0090 8056 2698
  ING Bank Śląski S.A.

  Podczas kursu dostępna jest bezpłatnie kawa, herbata i przekąski. Obiady można zamawiać we własnym zakresie – firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 25 zł. 

  Przed budynkiem dostępny jest PŁATNY parking. 

  Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie – www.sklep.promykslonca.pl