Kurs

Nerw błędny i jego znaczenie kliniczne z perspektywy integracji sensorycznej.

Informacje podstawowe

Termin w trakcie ustalania – rekrutacja otwarta, kurs w formie online 

Prowadzący: Wojciech Kozłowski – fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, terapii bazalnej i bilateralnej, instruktor sportu, terapeuta CST Upledgera. Prowadzi strony dla terapeutów i rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi: terapiazmyslow.pl oraz si–poznan.pl
Adresaci: terapeuci integracji sensorycznej, terapeuci pedagogiczni, pedagodzy, psycholodzy, fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi.
Liczba godzin: 8
Cena: 590 zł (płatne w ciągu 5 dni od przesłania formularza zgłoszeniowego).
Miejsce kursu: Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego “Promyk Słońca”, ul. Swobodna 8a, 50-088 Wrocław

Opis:

W pracy z dziećmi z zaburzeniami integracji sensorycznej spotykamy się ze stanem sympatykotonii, czyli wzmożonego pobudzenia części współczulnej układu nerwowego.

Idąc spać musimy „wyhamować” a mając wyzwanie jak poranne wstanie z łóżka do przedszkola musimy „przyspieszyć”. I to musi działać, przez cały dzień!

Układ autonomiczny jest nierozerwalnie związany z układem hormonalnym, naszym zachowaniem i odczuwanymi emocjami, napięciem mięśniowym w spoczynku, oddychaniem, ciśnieniem krwi…

Generalnie rzecz ujmując, z całym ciałem! Dlatego też jego dysfunkcja może powodować liczne, pozornie niepowiązane ze sobą dolegliwości o których dzieci nie są w stanie nam powiedzieć a objawia się to zachowaniem często nazywanym „trudnym”.

Ten warsztat poświęcony jest przywspółczulnej części układu autonomicznego z perspektywy terapii SI w odniesieniu do teorii poliwagalnej jak i klasycznego podejścia do nerwu błędnego.

Skupimy się na nerwie błędnym od strony budowy, fizjologii i części praktycznej. Zagłębimy się w tajemnice niedocenianego zmysłu interocepcji. W trakcie zajęć dowiesz się, jak prostym testem sprawdzić integralność nerwu błędnego, jak rozróżnić nadmierne pobudzenie współczulne od przywspółczulnego i jak dobrać strategię pracy z dzieckiem w przypadku, kiedy nerw błędny jest jednym z winowajców specyficznego zachowania się dziecka z perspektywy zaburzeń integracji sensorycznej.

Program kursu

1. Czym jest nerw błędny, gdzie się znajduje i jego funkcje (układ autonomiczny)?

2. Jak działa nerw błędny u dziecka z wyzwaniami rozwojowymi jak np. zaburzenia integracji sensorycznej?

3. Powiązanie nerwu błędnego z teorią poliwagalną w kontekście integracji sensorycznej.

4. Wpływ nerwu błędnego na trudności w interakcjach społecznych. (Model mózgu – Trójca MacLeana).

5. Interocepcja jako ważny element w pracy nerwu błędnego.

6. Samoregulacja, samokontrola to nie to samo. Co jest ważniejsze i kiedy?

7. Mierzenie funkcjonowania nerwu błędnego.

8. Jak właściwie stymulować i aktywować nerw błędny.

9. Ćwiczenia aktywujące nerw błędny.

10. Bierne metody aktywowania nerwu błędnego.

11. Podążanie za dzieckiem jako wsparcie dla nerwu błędnego – jak to zrobić? (różne modele pracy z dzieckiem przez pryzmat funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego)

12. Co możemy zrobić jako terapeuci integracji sensorycznej a czego nie w pracy na nerwie błędnym.

 

godz. 9.00-17.30

rejestracja

Instrukcja rejestracji

Prosimy o uważne wypełnianie formularza, ponieważ podane dane automatycznie wpisywane są do dokumentacji oraz na zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Krok 1
Wybierz interesujący Cię kurs z pozycji “Wybierz szkolenie:” i wypełnij formularz.

Krok 2 (opcjonalny)
Jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż dane osoby dokonującej wpłaty uzupełnij również pozycję dane do faktury.
Pozostawienie tych pól pustych oznacza, że faktura zostanie wystawiona na dane płatnika.

Uwaga: Prosimy o rozważne wypełnienie formularza w tej części, ponieważ raz wprowadzone dane do faktury dotyczące nabywcy nie ulegają zmianie (rozp. Min.Fin z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie (…) wystawiania faktur (…), Dz.U. z 2011r. nr 68 poz. 360 ze zm.)

Wystawienie faktury na firmę/placówkę możliwe jest jedynie po przesłaniu podpisanego przez osobę upoważnioną przez firmę/placówkę Oświadczenia najpóźniej w terminie 7 dni od dokonania wpłaty. W przypadku braku takiego Oświadczenia (pobierz wzór oświadczenia) faktura będzie wystawiona na płatnika (osobę lub firmę dokonującą wpłaty). Nie dotyczy to uczestników, którzy prowadzą działalność gospodarczą i w nazwie firmy zawarte jest ich imię i nazwisko.

Faktury VAT wystawiane są obligatoryjnie, po otrzymaniu wpłaty zaliczkowej lub całości wpłaty za dany kurs/szkolenie, nie później niż 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu otrzymania płatności. (Ustawa VAT, Art. 106i ust.2).

Krok 3
Wyślij formularz (przycisk Wyślij)

Krok 4
Czekaj na mailowe potwierdzenie rejestracji. Na podany adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji ze szczegółami organizacyjnymi dotyczącymi kursu (sprawdź również folder SPAM).

Krok 5
Dokonaj wpłaty wpisowego w ciągu 5 dni od przesłania formularza. Dane do przelewu znajdziesz w mailu z potwierdzeniem rejestracji.

  Formularz rejestracji

  Województwo:

  Dane do faktury: (opcjonalne)


  TakNie


  TakNie


  TakNie

  Informacje o ochronie danych osobowych
  Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Promyk Słońca" z siedzibą w Warszawie przy ul. Złotej 61/100. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji usługi szkoleniowej ... więcej

  Uwagi !

  Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane).
  Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu.

  Wpłaty należy dokonać na konto:
  Fundacja Promyk Słońca
  42 1050 1012 1000 0090 8056 2698
  ING Bank Śląski S.A.

  Podczas kursu dostępna jest bezpłatnie kawa, herbata i przekąski. Obiady można zamawiać we własnym zakresie – firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 25 zł. 

  Przed budynkiem dostępny jest PŁATNY parking. 

  Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie – www.sklep.promykslonca.pl