Kurs

Kinezjotaping w usługach opiekuńczych i pielęgnacji na oddziale szpitalnym/ambulatoryjnej

Informacje podstawowe

Termin w trakcie ustalania –  rekrutacja otwarta
Prowadzenie: certyfikowany wykładowca K-Taping Academy – Roger Ehrenreich
Adresaci: osoby zajmujące się pielęgniarstwem, opieką i pielęgnacją, zarówno na oddziałach szpitalnych, jak i ambulatoryjnie
Liczba godzin: 14
Cena: 1400zł (500zł wpisowe płatne do 5 dni po przesłaniu zgłoszenia + 900zł płatne do 4 tyg. przed kursem)
Miejsce kursu: Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Promyk Słońca, Wrocław, ul. Swobodna 8a

Opis: Kurs K-Taping jest skierowany do osób zajmujących się pielęgniarstwem, opieką i pielęgnacją, zarówno na oddziałach szpitalnych, jak i ambulatoryjnie. Zadania związane z opieką i pielęgnacją są często bardzo złożone i trudne. Najważniejsze jest to, by zapewnić podopiecznemu adekwatną pomoc i wesprzeć proces powrotu do zdrowia. Pod tym względem K-Taping może stanowić cenne uzupełnienie działań terapeutycznych. Istnieje wiele możliwości jego zastosowania, na przykład w zakresie wsparcia/odciążenia mięśni w problemach związanych z układaniem, do poprawy chodu, aby zapobiegać upadkom, wspomóc domykanie ust, połykanie czy oddychanie. W trakcie tego szkolenia K-Taping prezentowane są podstawowe aplikacje i bazujące na nich kombinacje wykonywane w przypadkach często występujących w codziennej opiece. Podczas szkolenia instruktor poświęca sporo uwagi indywidualnym potrzebom uczestników, typowym dla placówek, w których pracują.

Szkolenie prowadzą certyfikowani wykładowcy K-Taping Academy, legitymujący się długoletnim doświadczeniem praktycznym i dydaktycznym.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikaty.
Absolwenci szkolenia mogą uczestniczyć w K-Taping-Forum (międzynarodowe specjalistyczne forum wyłącznie dla terapeutów K-Taping), mogą również wpisać się na listę terapeutów.

Wymagania

Aby móc uczestniczyć w szkoleniu, trzeba dysponować wiedzą anatomiczną oraz dotyczącą pielęgnacji i opieki. Z tego względu kandydaci na uczestników szkolenia powinni dysponować wykształceniem medycznym / pielęgniarskim lub wykonywać zawód opiekuna medycznego. W szkoleniu mogą także brać udział studenci/uczniowie kierunków związanych z opieką i kierunków medycznych.

W cenie szkolenia zawarty skrypt oraz taśmy K-Tape i Crosstape na potrzeby szkolenia.

Zalecenie

Zaleca się przyniesienie ze sobą wygodnej odzieży, dającej się łatwo zdejmować i zakładać podczas praktycznych ćwiczeń oraz ręcznika – 

Program kursu

Szkolenie odbywa się w godzinach: I dzień: 9.00-17.00; II dzień: 9.00-13.00

Uczestnicy szkolenia K-Taping w pielęgnacji i opiece poznają możliwości pracy terapeutycznej w następujących problemach:

 

 • zapobieganie przykurczom (np. w przypadku stopy końskiej) i wsparcie więzadeł
 • mobilizacja stawu ramiennego, poprawa ruchomości stawów
 • zapobieganie upadkom, poprawa stabilności chodu, wyprost
 • złagodzenie dolegliwości w chorobie zwyrodnieniowej, w zespole cieśni nadgarstka
 • wsparcie w  problemach z biodrami, dyskopatia
 • praca z inkontynencją, zaparciami
 • zmniejszenie obrzęków
 • wsparcie przełukania i domknięcia ust
 • pomoc w oddychaniu i inne

i uczą się włączać K-Taping do codziennej praktyki opiekuńczo-pielęgnacyjnej.

 

Na szkoleniach K-Taping przykładamy dużą wagę do strony praktycznej: uczestnicy uczą się wykonywać aplikacje ćwicząc na sobie. Szkolenie obejmuje naukę wykonywania aplikacji mięśniowych, więzadłowych, korekcyjnych oraz powięziowych i limfatycznych oraz aplikacji Crosstape. Doświadczeni instruktorzy kontrolują wykonywanie aplikacji przez uczestników szkolenia. Dzięki praktycznym ćwiczeniom zaraz po ukończeniu szkolenia jego uczestnicy mogą przystąpić do wykonywania aplikacji K-Taping u swoich podopiecznych. Szczegółowy skrypt z kolorowymi fotografiami zawiera wszystkie prezentowane aplikacje i po zakończeniu szkolenia służy jako obszerny, praktyczny podręcznik.

 

rejestracja

Instrukcja rejestracji

Prosimy o uważne wypełnianie formularza, ponieważ podane dane automatycznie wpisywane są do dokumentacji oraz na zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Krok 1
Wybierz interesujący Cię kurs z pozycji “Wybierz szkolenie:” i wypełnij formularz.

Krok 2 (opcjonalny)
Jeśli chcesz otrzymać fakturę na inne dane niż dane osoby dokonującej wpłaty uzupełnij również pozycję dane do faktury.
Pozostawienie tych pól pustych oznacza, że faktura zostanie wystawiona na dane płatnika.

Uwaga: Prosimy o rozważne wypełnienie formularza w tej części, ponieważ raz wprowadzone dane do faktury dotyczące nabywcy nie ulegają zmianie (rozp. Min.Fin z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie (…) wystawiania faktur (…), Dz.U. z 2011r. nr 68 poz. 360 ze zm.)

Wystawienie faktury na firmę/placówkę możliwe jest jedynie po przesłaniu podpisanego przez osobę upoważnioną przez firmę/placówkę Oświadczenia najpóźniej w terminie 7 dni od dokonania wpłaty. W przypadku braku takiego Oświadczenia (pobierz wzór oświadczenia) faktura będzie wystawiona na płatnika (osobę lub firmę dokonującą wpłaty). Nie dotyczy to uczestników, którzy prowadzą działalność gospodarczą i w nazwie firmy zawarte jest ich imię i nazwisko.

Faktury VAT wystawiane są obligatoryjnie, po otrzymaniu wpłaty zaliczkowej lub całości wpłaty za dany kurs/szkolenie, nie później niż 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu otrzymania płatności. (Ustawa VAT, Art. 106i ust.2).

Krok 3
Wyślij formularz (przycisk Wyślij)

Krok 4
Czekaj na mailowe potwierdzenie rejestracji. Na podany adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji ze szczegółami organizacyjnymi dotyczącymi kursu (sprawdź również folder SPAM).

Krok 5
Dokonaj wpłaty wpisowego w ciągu 5 dni od przesłania formularza. Dane do przelewu znajdziesz w mailu z potwierdzeniem rejestracji.

  Formularz rejestracji

  Województwo:

  Dane do faktury: (opcjonalne)


  TakNie


  TakNie


  TakNie

  Informacje o ochronie danych osobowych
  Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Promyk Słońca" z siedzibą w Warszawie przy ul. Złotej 61/100. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji usługi szkoleniowej ... więcej

  Uwagi !

  Wpłaty wpisowego należy dokonać w ciągu 5 dni roboczych od daty zgłoszenia (w przeciwnym razie zgłoszenie jest anulowane).
  Całkowita wpłata musi zostać wniesiona do 28 dni przed początkiem kursu.

  Wpłaty należy dokonać na konto:
  Fundacja Promyk Słońca
  42 1050 1012 1000 0090 8056 2698
  ING Bank Śląski S.A.

  Podczas kursu dostępna jest bezpłatnie kawa, herbata i przekąski. Obiady można zamawiać we własnym zakresie – firma cateringowa przywozi je na miejsce kursu. Koszt obiadu: 25 zł. 

  Przed budynkiem dostępny jest PŁATNY parking. 

  Na miejscu można dokonać również zakupu produktów i książek oferowanych w naszym sklepie – www.sklep.promykslonca.pl